+371 67565300
Ūdens analīzes centrs

Ūdens analīzes centrs

Mūsu firmas veikalā, Bruņinieku ielā 28, Rīgā, varam veikt Jūsu ūdens ātrās analīzes.

Nosakāmie rādītāji:

  • Cietība, kopējā
  • Dzelzs, kopējā
  • pH

Precizitāte: 1-2%.

Nepieciešamais ūdens parauga daudzums analīzēm – 0.5-1.5 litri.
Lūdzu, ūdens paraugus nododiet tikai un vienīgi minerālūdens pudelēs, ķīmiskie parametri mainās, ja tiek izmantotas gāzēto dzērienu pudeles vai citas, kurās var sajust jebkādu specifisku smaržu!

Ūdens testēšanas parauga noņemšanā:

  1. Pirms ūdens iepildīšanas pudelē to vismaz 10 minūtes noteciniet. Dzīvokļos to darīt iesakam pēc 9.00.
  2. Piepildiet pudeli līdz pašai augšai, neatstājot gaisa burbuli.
  3. 3. Paraugu vēlams nogādāt tajā pašā dienā.

ūdens analīzes, ātrās Rīgā

Dzelzs saturs, Fe klātbūtne normas robežās dzeramajā ūdenī nav kaitīga, taču paaugstināta dzelzs koncentrācija sākot ar 0.3 mg/l izsauc izmaiņas ūdens garšā un izskatā, veicina arī ūdensapgādes tīklu cauruļu koroziju un rada apstākļus specifisku baktēriju augšanai. Gruntsūdenī, kuri nesatur skābekli, dzelzs atrodas izšķīdušā veidā un neietekmē ūdens ārējo izskatu (dzidrumu, caurspīdīgumu). Taču nonākot saskarē ar gaisa skābekli vai kādām citām oksidējošām vielām (piemēram, hloru) veidojas dzelzs savienojums, kurš ūdenī ir nešķīstošs (trīsvērtīgais dzelzs hidroksīds) un izgulsnējas ūdenī kā sarkanbrūnas daļiņas (rūsas krāsā).

Cietība ir dabīgo ūdens īpašību kopums, kas saistīts ar sārmzemju metālu saturošu sāļu, visbiežāk kalcija un magnija sāļu, koncentrāciju ūdenī. Lai arī ciets ūdens nav kaitīgs cilvēka veselībai, tas var radīt nopietnus draudus dažādām ierīcēm, piemēram, veļasmašīnām, boileriem, trauku mazgājamajām mašīnām un caurulēm, izgulsnējoties tajā kā katlakmens. šādu ūdeni veļas mazgāšanai, nepieciešams lielāks daudzums mazgāšanas līdzekļu.>

pH ūdens šķīdumos pH var mainīties no 0 līdz 14. Pilnīgi tīram ūdenim pH ir 7 un tas ir neitrāls. pH zem 7 nozīmē ka vide ir skāba, virs 7 - ka sārmaina. Pieļaujamā pH koncentrācija dzeramajā ūdenī ir 6,5-9,5 vienības.

ŠODIEN MĒS PASPĒJĀM:
Saražot filtrus:
6000
Attīrīt ūdeni, м3:
3462394
Apmierinātie klienti:
37263899